جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73332
  تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394 11:38
  تعداد بازدید : 532

  سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی:

  احتمال اجرا نشدن قانون دادرسی از تیرماه/ درخواست اجرای اصل 85 برای تسریع در روند تصویب

  سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحیه قانون آیین دادرسی کیفری چنانچه در صحن علنی مجلس مطرح شود، اجرای آن از ابتدای تیرماه سال جاری امکان‍پذیر نخواهد بود، به همین خاطر درخواست اجرای اصل 85 شده تا با دریافت مجوز، پس از طرح در کمیسیون به صورت مستقیم جهت تائید به شورای نگهبان ارسال شود.

  محمدعلی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری میزان در خصوص اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: این قانون در کمیسیون حقوقی و قضایی به تصویب رسیده است و به زودی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
  وی در پاسخ به این سئوال که این طرح چه زمانی در صحن علنی مجلس بررسی می شود، گفت: اصلاح این قانون در دستورکار این هفته مجلس قرار دارد و چنانچه در این مدت مورد بررسی قرار نگیرد، در هفته آینده به آن پرداخته خواهد شد.
  این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص آخرین وضعیت بررسی قانون آئین دادرسی کیفری اظهار کرد: براساس مصوبه، این قانون از ابتدای تیرماه سال جاری باید اجرایی می شد اما اشکالاتی بر این قانون وارد بود که ضرورت تغییرات وجود داشت.
  اسفنانی در ادامه افزود: اصلاحیه این قانون چنانچه در صحن علنی مجلس مطرح شود، اجرای آن از ابتدای تیرماه سال جاری امکان‍پذیر نخواهد بود، به همین خاطر درخواست اجرای اصل 85 شده تا با دریافت مجوز، پس از طرح در کمیسیون به صورت مستقیم جهت تائید به شورای نگهبان ارسال شود.
  سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان بیان داشت: قانون آئین دادرسی کیفری نیازمند اصلاح بود و بر همین اساس 40 ماده این قانون مورد بازنگری قرار گرفت و به حتم تصویب نهایی این قانون مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28667817
اکنون :
45