جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73294
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 14:31
  تعداد بازدید : 584

  معاونت فرهنگی قوه قضاییه:

  برای ارتقا شأن دستگاه قضایی خودمان باید حرمتان را نگه داریم

  معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: اگر بخواهیم شأن دستگاه قضایی ارتقاء پیدا کند باید خودمان حرمت مان را نگه داریم.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی با حضور در اولین گردهمایی سازماندهی رابطین فرهنگی دادگستری استان تهران اظهار کرد: ماه رجب ماهی است که به نام روی آوردن به سوی خدا شناخته شده است. انسان دارای حریم و شایستگی هایی است که مواردی همچون دروغ گویی و غیبت این حریم را نقض کرده و به همین دلیل است که خداوند ورود این موارد را به حریم انسان ممنوع کرده است.

  وی ادامه داد: دستگاه قضایی باید آنقدر حرمت داشته باشد و حریمش بالا باشد که حتی خیال ظلم در مخیله به وجود نیاید که در واقع مسئولیت ما این است که این حرمت را افزایش دهیم و اگر بخواهیم شأن دستگاه قضایی ارتقاء پیدا کند باید خودمان حرمتمان را نگه داریم.

  معاونت فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: نمونه هایی از این بی حرمتی ها بعضا به گوش می رسد که اینها نیز نباید وجود داشته باشد. بدین معنی که وقتی قاضی می خواهد حکمی به حق صادر کند نباید انتظار چیزی از طرف دعوا داشته باشد؛ زیرا همین موضوع ظلم تلقی می شود اما برخی خود را فریب می دهند که دارم حکم حق صادر می کنم، اما این حق نیست زیرا با زور همراه بوده است.

  صادقی ادامه داد: باید این گونه موارد را آنقدر یادآوری کنیم تا دیگر تکرار نشود. ما در رابطه با این موضوع دارای مسئولیت هستیم که حرمت را در قوه قضاییه افزایش دهیم. شان قضاوت و کارمندان ما بالاتر از دیگران است؛ زیرا کارشان حساس است. بگونه ای که بالای قله ای نشسته اند و اگر کسی در بالای قله لغزشی پیدا کند سقوطش مرگبارتر و مهلک تر خواهد بود.

  وی با طرح این سوال که چه تدابیری را برای جلوگیری از سقوط از قله در نظر گرفته ایم ادامه داد: در واقع مراقبت ویژه لازم است که این مراقبت وظیفه همه ما محسوب می شود. متاسفانه برخی از بیماری های اخلاقی مسری هستند و خدا نکند که جمعی دچار ایدز اخلاقی و فرهنگی شود. بدین معنی که سیستم دفاعی و وجدان اخلاقی فرد از بین برود.

  معاونت فرهنگی قوه قضاییه اظهار کرد: ما باید نسبت به مسائل اطرافمان حساس باشیم یعنی اگر شاهد رشوه گرفتن و جابجایی حق هستیم مقابل او بایستیم و حساسیت خود را نشان دهیم.

  صادقی با بیان این که نماز فرد را در مقابل این گونه مسائل واکسینه می کند گفت: نماز باعث جلوگیری از فحشا می شود و ما باید نماز را رواج دهیم. همچنین انس با قرآن نجات بخش است.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال 94 این توفیق را داشته باشیم که حمایت های بیشتری از فعالیت های فرهنگی دادگستری استان تهران انجام دهیم؛ زیرا تهران الگوست و باید به صورت ویژه به آن توجه شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28643684
اکنون :
191