جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73291
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 14:13
  تعداد بازدید : 525

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان:

  با رویکرد صرفا قضایی نمی توان به مهار جرائم و آسیب های اجتماعی پرداخت

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: راه اندازی بالفعل کارگروه های سلامت اجتماعی در سال جاری پاسخی عملی به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای همدلی و همزبانی دولت و ملت بوده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدعلی حمیدیان اظهار کرد: با رشد روزافزون و نگران کننده آمار پرونده های واصله به مراجع قضایی، چه در حوزه پرونده های حقوقی و چه در خصوص جرائم کیفری - جزایی - به تنهایی نمی توان با رویکرد صرفا قضایی به کنترل و مهار جرائم و آسیب های اجتماعی پرداخت.

  وی افزود: تجارب موفق سایر جوامع و از آن مهم تر آموزه های ارزشمند دین مبین اسلام در زمینه بهره گیری از ظرفیت های مردمی، مشورت و تشخیص مصلحت می تواند طرحی نورا در نظام کیفری جامعه ترسیم کند، رویکردی که بر اصل تعامل مردم و نظام حاکمیتی و بر پایه برائت اولیه از جرائم استوار است، راهکاری که سیاست جنایی مشارکتی را به بهترین نحو و بالاترین ظرفیت که همانا توده های کثیری از گروه های نخبه و برخوردار از وجاهت اجتماعی در شهرها و روستاهاست پابرجا می کند.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری سال جاری را سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری کردند و وجه تسمیه این سال با توجه به وجود ده ها مساله و سیاست جاری، اهمیت فوق العاده و انکارناپذیر این آرمان اجتماعی است.

  حمیدیان ادامه داد: اگر دولت را در معنای عام آن نهادها و سازمان های حاکمیتی در نظر بگیریم و کارگروه های سلامت اجتماعی را نیز اجزاء و پیکره های تاثیرگذار و موفق اجتماع تعبیر کنیم، بی گمان کارگروه های سلامت اجتماعی یا همان هسته های مردمی و مشارکت پویای آنها در فرایند پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی نماد همدلی و همزبانی دولت و ملت در سال جاری خواهد بود ابتکاری که دستگاه قضایی را به عنوان بخشی از نظام حاکمیتی به صورت بالفعل در مسیر تحقق منویات مقام عظمای ولایت قرار می دهد.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد: ساز و کار راه اندازی و شرح وظایف کارگروه های سلامت اجتماعی به صورت یکپارچه، مدون شده است و در آینده نزدیک کارگروه های فوق الذکر به صورت ملموس و میدانی در فرایند پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی وارد عمل خواهند شد.

  وی گفت: این کارگروه ها در تمامی شهرستان های استان و در اصناف شغلی گوناگون به عنوان بازوهای توانمند نظام قضایی با هدف مهار و پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی گام های موثر و مفیدی را برخواهند داشت.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
28