جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63945
  تاریخ انتشار : 9 آذر 1393 14:59
  تعداد بازدید : 500

  رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد:

  زمین خواری تهدید بزرگی در سطح کشور محسوب می شود

  رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: آنچه مربوط به بیت المال است قابل مصالحه و اغماض نیست و احکام صادره از سوی دستگاه قضایی قابل اجرا و لازم الاجرا است.

  به گزارش خبرگزاری میزان، علی اکبر گروسی در پنجمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت­ المال و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، با بیان اینکه زمین خواری تهدید بزرگی در سطح کشور محسوب می شود؛ اظهار کرد: افرادی به منظور تحصیل مال نامشروع و زمین خواری، مرتکب تصرف و تخریب و تجاوز به اراضی و املاک دولتی و منابع طبیعی می شوند و با سند سازی قصد تصاحب آن را دارند. 

  رئیس شورای حفاظت از اراضی ملی و بیت ­المال افزود: آنچه مربوط به بیت المال است قابل مصالحه و اغماض نیست و احکام صادره از سوی دستگاه قضایی قابل اجرا و لازم الاجرا می باشند. 

  علی اکبر گروسی با اشاره به جایگاه کار شناسان رسمی دادگستری گفت: نظریه کار شناسان یک اماره قضایی است و طبق قانون اگر نظریه کار شناسی مخالف واقعیت ها باشد؛ قابل استناد نیست و باید از نظریه کار شناسی کار شناسان دیگری استفاده شود. وی اظهار داشت: برابر قانون، چنانچه کار شناسی نظری خلاف واقع اعلام نماید یا اینکه تبانی نماید؛ با وی برخورد می شود و پروانه او ابطال می شود. 


  رئیس شورای حفاظت از اراضی ملی و بیت ­المال در پایان گفت: الزامات سنگینی در ارزیابی اراضی دولتی و منابع طبیعی با ضمانت اجرایی خاص پیش بینی شده و کار شناسان به راحتی نمی توانند هر گونه که می خواهند اعلام نظر نمایند و باید همه جوانب امر را در نظر بگیرند و اگر تبانی در این زمینه صورت بگیرد؛ برابر قانون به دادسرای انتظامی کانون کار شناسان رسمی دادگستری ودیگر مراجع ذیصلاح معرفی خواهد شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
12