جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59345
  تاریخ انتشار : 24 شهریور 1393 14:15
  تعداد بازدید : 588

  رئیس کل دادگستری استان تهران در دیدار با اعضاء هیات منصفه مطبوعات:

  مطبوعات در کشور ما قانون مدارند

  رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: اکثر مطبوعات کشورمان قانون مدارند و تنها تعداد معدودی از آن ها بعضا دچار اشتباه می شوند که لازم است در چارچوب مقررات قانونی با آن ها برخورد شود.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، "غلامحسین اسماعیلی" امروز با اعضاء هیات منصفه مطبوعات دیدار گفتگو کرد.

  رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تشکر از زحمات ارزشمند هیات منصفه مطبوعات اظهارداشت: هیات منصفه مطبوعات مطابق با قانون، جایگاه خطیری دارد که امید است اعضای محترم این هیات با توجه به شایستگی ها و فرهیختگی های شخصی که دارند در انجام وظایف قانونی خود موفق باشند که در نتیجه آثار و برکات فراوانی نیز نصیب مردم خواهد شد.

  وی در ادامه افزود: من بر این باورم که اگر مطبوعات به رسالت حساس خود آشنا بوده و در آن مسیر گام بردارند نه تنها دیگر شاهد تخلفی در این عرصه نخواهیم بود بلکه موجبات ارتقاء سطح علمی، اخلاقی و آگاهی جامعه را به دنبال خواهد داشت؛ چرا که مطبوعات جایگاهی بس مهم در اجتماع داشته و نقش تاثیرگزاری را ایفاء می نمایند.

  اسماعیلی ادامه داد: بحمدالله اکثر مطبوعات کشورمان قانون مدارند و تنها تعداد معدودی از آن ها بعضا دچار اشتباه می شوند که لازم است در چارچوب مقررات قانونی با آن ها برخورد شود. برای قوه قضائیه جای بسی افتخار است که اعضای هیات منصفه مطبوعات را علما و شخصیت های فرهیخته در عرصه های مختلف تشکیل می دهند که به عنوان بازوی مشورتی برای دادگاه به شمار می رود.

  وی به نقش حساس هیات منصفه مطبوعات اشاره و اظهارداشت: این عزیزان با توجه به تجربیات بی شماری که در ابعاد مختلف دارند می توانند آسیب های مطبوعاتی را شناسایی کرده و همراه با راهکارهای لازم به متولیان امور ارائه کنند و قطعا این نقشه راه بسیار مناسبی در جهت پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح ارتباطات جامعه خواهد بود.

  رئیس کل دادگستری استان تهران در پایان ضمن استقبال از نقطه نظرات اعضای هیات منصفه مطبوعات، ابراز امیدواری کرد که با برگزاری نشست های تخصصی در آینده با قضات دادسرا و دادگاه در جهت تامین نقطه نظرات مطرح شده در جلسه به ویژه ارتقاء کیفی تحقیقات و مفاد کیفرخواست های صادره اقدامات لازم صورت گیرد.

  در این دیدار ابتدا افتخاری سرپرست دادگاه های کیفری استان تهران گزارشی از عملکرد هیات را مطرح کرد و سپس تعدادی از اعضای هیات منصفه مطبوعات هم به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف در حیطه وظایف محوله پرداختند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
9