جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59337
  تاریخ انتشار : 24 شهریور 1393 13:4
  تعداد بازدید : 655

  مجازات خرید و فروش متادون چیست؟

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: اعتیاد به متادون بسیار خطرناک بوده و ترک آن هم بسیار مشکل است. بسیاری از افراد از اعتیاد به هروئین به اعتیاد به متادون روی می آورند و وحشت عذاب ترک متادون باعث می شود که طول درمان سال ها ادامه یابد.

  حمید خالقی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: متادون ماده مخدر مصنوعی است که به صورت قرص، شربت و آمپول مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً این ماده می تواند خماری و اشتیاق معتادان به هروئین را تا 24 ساعت کنترل کند.

  وی بیان کرد: بیماران معمولاً از نظر فیزیکی به همان اندازه به متادون وابسته هستند که به هروئین و یا هر ماده مخدر دیگری وابسته بودند، اما آنچه که باید در نظر گرفته شود این است که متادون به عنوان جایگزینی برای دیگر مواد استفاده شده و به خودی خود نوعی اعتیاد است نه درمان!

  این مقام قضایی گفت: از معمولی ترین عوارض استفاده از متادون می توان به خواب آلودگی، ضعف، خشکی دهان، نوسان تنفسی، حساسیت پوستی، خارش، سردرد، سرگیجه، فقدان تمرکز، احساس مستی، افسردگی، ضعف بینایی، رنگ پریدگی، عرق کردن، تپش قلب، حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد.

  خالقی ادامه داد: با اندکی تامل این سؤال به ذهن می آید که آیا متادون اعتیادآور است؟ و نکته قابل تأمل اینجاست که پاسخ به این سؤال مثبت است. مشکلی که مصرف کنندگان متادون برای رهایی از مواد تجربه می کنند ترک خود متادون است. ترک اولیه موادی مثل هروئین شاید در مدت یک هفته یا 10 روز میسر باشد ولی ترک متادون می تواند ماه ها یا سال ها طول بکشد.

  وی خاطرنشان کرد: بر اساس اصلاحیه قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب سال 1389 خرید، فروش، توزیع، تولید، ساخت، مصرف و نگهداری متادون جرم و با رعایت تناسب و با توجه به مقدار مواد، مرتکب به مجازات حبس، جزای نقدی و شلاق محکوم خواهد شد و حتی در مواردی مجازات مرتکب اعدام و مصادره اموال نیز خواهد بود.

  مجازات خرید و فروش متادون خرید و فروش متادون متادون پیشگیری از وقوع جرم اعتیاد به متادون ترک متادون ترک اعتیاد اعتیاد به هروئین طول درمان اعتیاد ‌ ماده مخدر مصنوعی خماری معتادان به هروئین استفاده از متادون خواب آلودگی ضعف خشکی دهان نوسان تنفسی حساسیت پوستی خارش سردرد سرگیجه فقدان تمرکز احساس مستی افسردگی ضعف بینایی رنگ‌پریدگی عرق کردن تپش قلب حالت تهوع و استفراغ ‌ اعتیادآور مصرف کنندگان متادون رهایی از مواد مخدر قانون مبارزه با مواد مخدر ‌ نگهداری متادون مجازات حب
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
42