جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59284
  تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 16:4
  تعداد بازدید : 755

  برگزاری کنفرانس علمی اخلاق حرفه ای و حقوق پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان

  کنفرانس علمی اخلاق حرفه ای و حقوق پزشکی به همت مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در روز چهارشنبه مورخ 19/06/93 درتالار آمفی تأتر فلسفی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان برگزار شد.

  در ابتدای این کنفرانس علمی پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، دکتر رجایی- معاون آموزشی دانشگاه به دکتر محمود عباسی- رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و اساتید همراه و حضار خیر مقدم گفت و اهداف برگزاری کنفرانس علمی را برشمرد. سپس دکتر ریاحی- رییس دانشگاه با تشکر و قدردانی از برگزاری کنفرانس علمی اخلاق حرفه ای و حقوق پزشکی که نخستین آن در نوع خود در استان گلستان است با اشاره به سیاست های کلی نظام و تحول نظام سلامت در سال جاری، پرداختن به اخلاق پزشکی و حقوق پزشکی را بسیار ضروری دانست و تأکید کرد دفتر آموزش مداوم دانشگاه باید اینگونه برنامه ها را در اولویت قرار دهد.

  دکتر محمود عباسی- دبیر علمی برنامه و رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سخنرانی جامع خود در این کنفرانس علمی به تبیین جایگاه اخلاق حرفه ای در نظام جامع سلامت پرداخت و با اشاره به سرگردانی تئوریک چند دهه گذشته نظام سلامت ، تهیه و تدوین و ابلاغ سیاستهای کلی نظام سلامت را نقطه عطف خروج از سرگردانی تئوریک و تحول در نظام سلامت دانست و تأکید کرد برنامه های راهبردی دولت تدبیر وامید در راستای سیاست های کلی نظام سلامت که تجلّی آن را در تحول نظام سلامت می بینیم زمینه مناسبی جهت دستیابی به اهداف بلند سند چشم انداز در افق 1404 خورشیدی است.

  سخنران بعدی این کنفرانس حجة الاسلام و المسلمین دکتر سید طه مرقاتی- عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و استاد دانشگاه تهران بود که در زمینه اخلاق در پژوهش به ایراد سخنرانی پرداخت.

  دکتر اکبر شهریوری- پژوهشگر مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و عضو هیأت مدیره کمیته اخلاق در علوم و فنآوری کمیسیون ملی آیسسکو در زمینه رازداری از منظر اخلاق پزشکی سخن گفت و اخلاق بالینی موضوع سخنرانی دکتر سعید بیرودیان – پژوهشگر مرکز و عضو ستاد ترویج اخلاق پزشکی بود که در پایان نشست صبح کنفرانس ایراد شد.

  نشست دوم این کنفرانس که از ساعت -/14 آغاز و تا ساعت -/19 ادامه داشت با سخنرانی دکتر محمود عباسی- رییس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران در زمینه مسئولیت پزشکی در نظام سلامت آغاز شد و با سخنرانی دکتر سعید بیرودیان در زمینه منشور حقوق بیماران ادامه یافت و دکتر اکبر شهریوری به عنوان سومین سخنرانی نشست دوم در خصوص حقیقت گویی به ایراد سخن پرداخت و سرانجام سلامت معنویموضوع سخنران حجةالاسلام والمسلمین دکتر سید طه مرقاتی. در پایان این نشست پانل حقوق، اخلاق و پزشکی برگزار شد و به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد. در پایان این کنفرانس یک روزه که با استقبال گسترده اعضای هیأت علمی و پرسنل درمانی و پژوهشگران دانشگاه همراه بود دکتر محمود عباسی- دبیر علمی کنفرانس به جمع بندی مباحث پرداخت.


  منبع خبر


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
20