جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59274
  تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 14:39
  تعداد بازدید : 518

  رئیس سازمان ثبت احوال کشور:

  شناسنامه مکانیزه قابل جعل نیست

  کارت هوشمند ملی که به زودی جایگزین کارت ملی خواهد شد غیرقابل جعل و با قابلیت امکان شناسایی در فضای مجازی خواهد بود.

  رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: شناسنامه های جدید در ثبت احوال مکانیزه و مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور است، لذا قابل جعل نیست.

  به گزارش ایلنا، گردهمایی سراسری مدیران ثبت احوال کشور به میزبانی اداره کل ثبت احوال استان آذربایجان غربی با حضور رییس سازمان ثبت احوال، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار آذربایجان غربی و مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت احوال برگزار شد.

  در این همایش ناظمی اردکانی، هدف از برگزاری این همایش را پایش عملکرد شش ماهه عنوان کرد و افزود: ثبت وقایع حیاتی چهارگانه، ثبت تغییر نشانی، تولید و انتشار آمار جمعیتی ماموریت های سازمان ثبت احوال است.

  وی تاکید کرد: ثبت وقایع حیاتی در وقت مقرر قانونی - ثبت تغییر نشانی - اتقان اسناد هویتی جزو اهداف والای سازمانی است که برای هر یک از مأموریت های سازمانی راهبردهایی را تبیین کرده ایم.

  معاون وزیر کشور در خصوص راهبرد اتقان اسناد هویتی به صدور شناسنامه مکانیزه و پایگاه محور اشاره کرد و افزود: این شناسنامه غیر قابل جعل بوده و کارت هوشمند ملی که به زودی جایگزین کارت ملی خواهد شد غیرقابل جعل و با قابلیت امکان شناسایی در فضای مجازی خواهد بود.

  رئیس سازمان ثبت احوال توسعه زیر ساخت های کارت ملی هوشمند را یکی از اهداف مهم سازمان ذکر کرد و گفت: زیرساخت های کارت هوشمند ملی را فراهم کرده ایم و بنا بر رعایت مصالح ملی تامین بدنه کارت را در داخل کشور دنبال می کنیم که به محض تأمین بدنه کارت، صدور و تحویل آن بصورت گسترده در کشور انجام می شود.

  وی ظرفیت های استانی در گردآوری اطلاعات ایجاد شده را خوب عنوان و تصریح کرد: حدود چهل هزار نقطه به پایگاه جمعیتی متصل هستند و از این پایگاه بهره مند می شوند. این ظرفیت می تواند برای احراز هویت مراجعین تمامی دستگاه ها مورد بهره برداری قرار گیرد.

  ناظمی اردکانی با اشاره به اهمیت مسئله جمعیت و سیاست های کلی جمعیت افزود: جمعیت بالاترین و با اهمیت ترین سرمایه هر کشور است، تحول مسائل جمعیتی ما را رهنمون می کند تا به پدیده جمعیت نگاه عمیق تر داشته باشیم چرا که اگر یک مسئول از افزایش و کاهش جمعیت و دیگر وقایع حیاتی اطلاعات نداشته باشد، نمی تواند خوب تصمیم بگیرد.

  وی افزود: راهبردهای فرهنگی نیز در ثبت احوال نیز تعریف شده است که مهندسی فرهنگ نام گزینی، رونمایی از اسناد هویتی مفاخر و صدور شناسنامه شهید از جمله راهبردهای فرهنگی است که در ثبت احوال مورد توجه بوده پیگیری می شود.

  گفتنی است؛ در این مراسم ناظمی اردکانی با اهدا لوح و تندیس از حضرت حجة الاسلام و المسلمین قریشی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی برای حمایت و مساعدت با اداره کل ثبت احوال استان برای تحقق ماموریت های محوله تقدیر کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
44