جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59271
  تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 14:10
  تعداد بازدید : 682

  دادستان عمومی و انقلاب اراک:

  حفظ بیت المال اولویت دستگاه قضا است

  محمد حسینی طاهری گفت: سیاست گذاری برای حفظ حقوق بیت المال از اولویت ها اصلی دستگاه قضایی در استان مرکزی است.

  به گزارش خبرگزاری میزان، فرشیدمحمد حسینی طاهری دادستان عمومی و انقلاب اراک در نشست شورای سیاست گذاری حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی منابع طبیعی استان مرکزی افزود: دادگستری استان بر اساس قانون با تمام وجود جلوی تمام متجاوزان به بیت المال محکم ایستاده است و اجازه بهره برداری های غیرقانونی از این اراضی را نخواهد داد.

  وی گفت: خوشبختانه تشکیل شورای حفظ حقوق بیت المال و حفاظت از منابع طبیعی رویکرد بسیار مثبت و ظرفیت قابل توجهی را برای حراست و حفاظت فراهم ساخته است، لیکن برای تحقق اهداف مدنظر باید همگان این امر را بعنوان وظیفه قانونی و شرعی تلقی کنند تا انشاءالله شاهد ممانعت از تخریب و احیای منابع طبیعی و محیط زیست باشیم.

  وی تاکید کرد: برخی از اقدامات اساسی برای حفظ حقوق بیت المال نیز باید توسط اداره های مربوطه انجام شود.

  دادستان عمومی و انقلاب اراک خاطرنشان کرد: در مورد برخی اراضی منابع طبیعی ساوه که مورد تجاوز سودجویان قرار گرفته بود مقرر شد که دستگاههای ذیربط با هماهنگی دادگستری نسبت به رفع تصرف این اراضی اقدام کنند.

  طاهری بیان کرد: همچنین اراضی موات اعلام شده که مورد درخواست اداره کل راه و شهرسازی است اتخاذ تصمیم و وضعیت مالکیت این موات در نشست های آینده مشخصمی شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سازمان معدن و تجارت باید برای هرگونه بهره برداری از اراضی منابع طبیعی و محیط زیست مجوز دریافت کند و بر نحوه برداشت از این اراضی نظارت داشته باشد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10