جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59266
  تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 13:50
  تعداد بازدید : 632

  سودان رکورد دار خودکشی در کشورهای عربی

  سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد سودان رتبه نخست خودکشی را در کشورهای عربی از آن خود کرده است.

  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از مرکز مدافعان حقوق بشر، سازمان جهانی بهداشت در گزارشی با اشاره به نقش آموزه ها و تعالیم دین مبین اسلام در کاهش نرخ خودکشی در منطقه و دیگر کشورهای اسلامی اعلام کرد که عربستان سعودی در بین کشورهای منطقه کمترین آمار خودکشی را دارد.

  روزنامه عربستانی الشرق گزارش داد که سالانه ۸۰۰ هزارنفر در جهان خودکشی می کنند یعنی در هر ۴۰ ثانیه یک نفر جان خود را می گیرد.

  بسیاری از این افراد با استفاده از سم، حلق آویزشدن، یا آتش به زندگی خود پایان می دهند. کشور مغرب از نظر خودکشی پس از سودان در جایگاه دوم و قطر، امارات متحده عربی، موریتانی، تونس، اردن و الجزایر در رتبه های بعدی قرار دارند.

  سازمان بهداشت جهانی افزود: واقعیت این است که خودکشی به عنوان یک راه حل برای فرار از مشکلات و رنج های انسان است و گروه های آسیب پذیر بیشتر به آن تشویق می شوند.

  "علاء الدین العلوان" مدیر منطقه ای خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت کاهش پدیده خودکشی در کشورهای عربی را نتیجه باورهای دینی، رفتارهای اجتماعی و فرهنگی نسبت به خودکشی دانست و گفت: دین مبین اسلام و آموزه های آن نقش مهمی در کاهش خودکشی در کشورهای اسلامی و عربی منطقه دارد. درهمین حال وی از افزایش آمار خودکشی در بین گروهی ویژه از جوانان عرب خبر داد.

  درصد خودکشی در کشورهای عربی از هر ۱۰۰ نفر به قرار زیر است:سودان ۱۷٫۲، مغرب ۵٫۳، قطر ۴٫۶، یمن ۳٫۷، إمارات ۳٫۲، موریتانی ۲٫۹، تونس ۲٫۴، اردن ۲، الجزائر ۱٫۹، لیبی ۱٫۸، مصر ۱٫۷، عراق ۱٫۷، عمان ۱، لبنان ۰٫۹ و عربستان ۰٫۴ درصد با کمترین میزان خودکشی.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
15