جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59254
  تاریخ انتشار : 23 شهریور 1393 12:24
  تعداد بازدید : 578

  رییس کل دادگستری استان یزد:

  سبک شهرسازی در شکل‏‏ گیری جرائم موثر است

  سبک شهرسازی در شکل‏‏ گیری جرائم موثر است

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، محمدرضا حبیبی در دیدار با شهردار و رییس شورای شهر یزد اظهار کرد: در بافت های سنتی به طور معمول حاکمیت ارزش ‏‏ها بیشتر بوده است و جرائم به مراتب کمتر شکل می‏‏ گیرد.

  وی افزود: گرچه به لحاظ ارائه خدمات شهری، سبک شهرسازی مدرن و آپارتمان‎‎نشینی مطلوب‎‎تر به نظر می‎‎رسد، اما تشویق مردم به سمت زندگی در منازل حیاط دار، از تراکم جمعیت خواهد کاست و آرامش بیشتر حکم فرما خواهد کرد.

  رییس کل دادگستری استان یزد، دقت نظر در توسعه قطب‎‎های صنعتی شهر را خواستار شد و بیان کرد: باید قبل از توسعه کامل شهرک‎‎های صنعتی بررسی کامل صورت گیرد تا آلودگی‎‎های این مراکز به سمت شهر و محل زندگی مردم سرازیر نشود.

  این مقام قضایی بر دقت در ساخت و سازهای شهری نیز تاکید کرد و افزود: در همه حال پیشگیری بهتر از درمان است و بهتر است از ابتدا بر ساخت و سازها نظارت دقیق صورت گیرد؛ زیرا تخریب یک سازه به واسطه تخلف آثار بسیار بد اجتماعی، روانی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

  وی از شهر یزد به عنوان یکی از شهرهای تمیز کشور یاد کرد و متذکر شد: وقتی شهری در دل کویر از نظر تمیزی در درجه مطلوب است این بیانگر برنامه‎‎ریزی و تلاش مجموعه خدوم شهرداری است.

  حبیبی با اشاره به اجرای طرح‎‎های ترافیکی شهر در سنوات اخیر نیز تصریح کرد: با ساخت تقاطع‎‎های غیر هم سطح در شهر یزد گام‎‎های خوبی در زمینه کاهش بار ترافیکی برداشته شده است که باید با تداوم آنها شرایط آینده شهر را هم لحاظ کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
9