جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59168
  تاریخ انتشار : 22 شهریور 1393 13:41
  تعداد بازدید : 603

  رییس دادگستری سیستان و بلوچستان:

  برای کاهش جرم، باید به سمت رونق اقتصادی رفت

  رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: برنامه های آموزشی زندانیان باید با مدت تحمل حبس آنها تناسب و تطابق داشته باشد.

  حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: بسیاری از زندانیان به علت حمایت نشدن بعد از آزادی، دوباره مرتکب جرم می شوند.

  رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: آموزش های کاربردی و حرفه ای در زندان ها می تواند آنچنان مؤثر باشد تا مجرمان و بزهکاران به سراغ ارتکاب جرم باز نگردند.

  وی بیان کرد: قوه قضاییه برای پیشگیری از تشکیل پرونده های حقوقی و کیفری که همان پیشگیری از وقوع جرم است، برنامه های کلانی در سطح ملی و استانی دارد که با اجرایی شدن آنها امیدواریم تا پایان امسال یا در سال آینده شاهد کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی باشیم.

  حمیدی تصریح کرد: در سال جاری دو سه برنامه مهم و کلان در قوه قضاییه داریم که یک بحث مسئله پیشگیری از وقوع جرم بوده که هم مورد تاکید مقام معظم رهبری و هم مورد تایید رئیس قوه قضاییه است.

  وی خاطرنشان کرد: برای کاهش جرم، جنایت و تخلف باید به سمت ایجاد اشتغال در سایه سرمایه گذاری و رونق اقتصادی حرکت کنیم.

  رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: جوانان باید در خصوص اقدامات جرم خیز که می تواند آنها را در مسیر جرم قرار دهد آگاهی یافته که در این خصوص اقدامات فرهنگی نیاز است.

  حمیدی تصریح کرد: رسانه ها نقش مهمی در کاهش وقوع جرم دارند و باید از ظرفیت رسانه ها برای این مهم بیشتر استفاده کرد.

  وی تاکید کرد: هرچه در مسائل اقتصادی، اشتغال و اجتماعی رونق بیشتری حاصل شود، جرم های کمتری ارتکاب می یابد و این موجب خالی شدن زندان ها خواهد شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10