جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59031
  تاریخ انتشار : 19 شهریور 1393 12:36
  تعداد بازدید : 487

  نظر رئیس کمیسیون قضایی مجلس درباره بانکداری اسلامی

  نماینده مردم کوهدشت در مجلس گفت: موسساتی که به نام ائمه مزین شده اند باید کار مقدس قرض‎الحسنه را نهادینه کنند.

  الهیار ملکشاهی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: آن گونه که رئیس بانک مرکزی اعلام کردند نرخ سود بانکی 22 درصد است، اما بعضاً برخی بانک‎ها این امر را رعایت نکردند.

  وی با بیان این که «در بانکداری اسلامی سود اگر به صورت ثابت باشد اشکال شرعی دارد»، ادامه داد: از لحاظ شرعی دریافت‎ها و پرداخت‎ها در بانک ها همچون مضاربه باید به صورت عقود اسلامی باشد. بانک به عنوان وام دهنده صاحب سرمایه و وام گیرنده عامه است که باید در سود و زیان با هم شریک باشند.

  وی با تأکید بر این که «نباید سقف سود در بانک‎ها مشخص شود» ابراز عقیده کرد: بانک‎ها با تعیین سقف سود بانکداری اسلامی را خدشه‎دار کردند.

  رئیس کمیسیون قضایی مجلس درباره موسساتی که با نام ائمه(ع) مزین شده اند نیز اظهار کرد: این موسسات بنگاه‎های مالی هستند و انگیزه‎شان سودآوری برای صاحبان سرمایه است. موسساتی که به نام ائمه مزین شده اند باید کار مقدس قرض‎الحسنه را نهادینه کنند. مکان‎هایی که مجوز این موسسات را صادر می‎کنند نیز باید بر نوع رفتار آن ها نظارت و در نامگذاری‎ها دخالت کنند و امور معنوی و مادی د9ر آن ها رعایت شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8