جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41084
  تاریخ انتشار : 4 دی 1392 12:16
  تعداد بازدید : 433

  آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

  در مسئله حقوق بشر از موضع قدرت و تهاجم با غرب برخورد کنیم

  آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که «در مسئله حقوق بشر نباید تنها جنبه دفاعی داشته باشیم» گفت: باید در مسئله حقوق بشر از موضع قدرت و تهاجم با غرب برخورد کنیم.

  00-263.jpg

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در مراسم تقدیم جایزه کمیسیون حقوق بشر اسلامی به حجت‌الاسلام والمسلمین ارسطا با اشاره به اهمیت مسئله حقوق بشر، گفت: یکی از ابزارهایی که استکبار جهانی روی آن بسیار مانور می‌دهد، مسئله حقوق بشر است و بسیاری از برنامه‌های خود را از طریق همین مسئله ادامه داده و مخالفین خود را با توسل به آن محکوم می‌کنند.

   

  وی افزود: عده‌ای معتقدند اگر ما در مقابل آنها کوتاه بیاییم، نوبت به حقوق بشر می‌رسد و آنان این مسئله را دست‌آویزی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی قرار می‌دهند.

   

  وی با تاکید بر این‌که «حتی اگر در انرژی هسته‌ای با آنان توافق کنیم، روی این مسئله حقوق بشر نمی‌توانیم با آنها توافقی داشته باشیم» یادآور شد: آنان اصرار دارند که حرف خودشان را به مردم جهان تحمیل کنند و با دست‌آویز قرار دادن حقوق بشر خود، می‌خواهند بسیاری از آموزه‌های دین اسلام را زیر سوال ببرند.

   

  این مرجع تقلید با تاکید بر این‌که «در مسئله حقوق بشر نباید تنها جنبه دفاعی داشته باشیم» افزود: باید از موضع قدرت و تهاجم در مسئله حقوق بشر با غرب برخورد کنیم، چرا که منطق و استدلال دین اسلام و فرهنگ شیعه محکم است و با توکل و تکیه بر ذات خداوند و با توسل به شیوه‌های اهل‌بیت(ع) می‌توانیم بر آنان غلبه کنیم.

   

  آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: باید آثار حقوق بشر مورد ادعای آنان را به مردم دنیا نشان دهیم؛ زیرا این مسئله بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

   

  وی با اشاره به ضعف بعضی جوامع اسلامی در برابر فرهنگ غرب، خاطرنشان کرد: بسیاری از جوامع اسلامی، در برابر فرهنگ غربی ضعیف هستند و باید تقویت شوند و به آنها روحیه دهیم تا تسلیم فرهنگ غربی نشوند.

   

  به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید همچنین با اشاره به خطر جریان‌های تکفیری، تاکید کرد: جریان‌های تکفیری برای اسلام و مسلمین و بشریت خطرناک هستند که باید همه مردم دنیا با این خطرات آشنا شوند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28624330
اکنون :
94