جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36127
  تاریخ انتشار : 28 مهر 1392 13:40
  تعداد بازدید : 428

  روایت معاون وزیر بهداشت از راهکارهای کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه های درمانی

  معاون درمان وزیر بهداشت کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه های درمان را از اولویت ها خواند و راهکارهای تحقق این تکلیف قانونی را تشریح کرد.

  dr.aghajany.jpg

  دکتر محمدحاجی آقاجانی کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های درمان را یکی از اولویت‌های دولت و از جمله وزارت بهداشت، عنوان و بر لزوم تحقق هر چه سریع‌تر آن تاکید کرد.

   

  وی در این باره گفت: تعامل گسترده و سازنده با سازمان‌های بیمه‌گر از طریق خرید هوشمند و هدفمند خدمات درمانی، گسترش سطحی و عمقی پوشش بیمه‌های خدمات درمانی و اصلاح نظام تعرفه خواهد توانست بخشی از این هزینه‌های مستقیم مردم در خدمات درمانی را کاهش داده و باری که بر دوش مردم تحمیل می‌شود را کاهش دهد.

   

  معاون درمان وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که با افزایش سهم سلامت در بودجه عمومی بتوان ضمن واقعی‌تر کردن تعرفه‌های خدمات درمانی، پرداخت مستقیم از جیب مردم در ازای خدمات درمانی را کاهش داد.

   

  وی در این باره افزود: ارایه دهندگان خدمات بویژه در بخش دولتی متاسفانه گاهی به حقوق خود نمی‌رسند. اصلاح نظام تعرفه‌ای می‌تواند رضایتمندی ارایه دهندگان خدمات و به دنبال آن رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد. البته وزارت بهداشت در این زمینه نیازمند یاری جدی مجلس، هیات دولت و ارگان‌های مسوول در امر سلامت است. مسلما وزارت بهداشت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد.

   

  آقاجانی در عین حال بهترین نظام برای ارایه خدمات درمانی در کشور را اجرای طرح سطح بندی خدمات درمانی دانست و گفت: در صورت اجرای دقیق طرح سطح بندی و فراگیر شدن و همچنین توزیع متعادل امکانات و نیروی انسانی، مشکلات مراکز درمانی غیرفعال نیز قابل حل است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
54