جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36008
  تاریخ انتشار : 27 مهر 1392 15:18
  تعداد بازدید : 390

  زمانیان دهکردی خبر داد: تشکیل کارگروه شناسایی پردرآمدها جهت حذف یارانه

  تعیین تکلیف حذف یارانه پردرآمدها تا پایان سال/ حذف ردیف های غیرضروری دربودجه 93

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تعیین تکلیف وضعیت حذف دهک های بالای جامعه تا پایان سال از سوی چهار کارگروهی که در دولت تشکیل شده، خبر داد و درباره بخشنامه بودجه 93 گفت:آنچه که در بودجه 93 باید لحاظ شود شفافیت بودجه است و بندهای غیر ضروری نیز در این لایحه باید حذف شود.

  تعیین تکلیف حذف یارانه پردرآمدها تا پایان‌ سال/ حذف ردیف‌های غیرضروری دربودجه 93سید سعید زمانیان دهکردی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره چگونگی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در سال آینده از سوی دولت افزود: هدفمند کردن یارانه ها از ابتدا قانون خوبی بود اما درست اجرا نشد و ساختار اقتصادی کشور را با مشکل روبرو کرد.

  نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه ها هزینه می شود و در قالب یارانه نقدی پرداخت می شود، ادامه داد: این بخش از هدفمندی واقعا با مشکل روبرو است به طوری که در حال حاضر وضعیت برق، آب، گاز، تلفن، زیرساخت ها، پروژه های عمرانی، صنعت و کشاورزی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند ودلیل این امر نیز این است که همه درآمدها در قالب یارانه نقدی پرداخت می شود.

  وی تاکید کرد: حتی از اعتبار تملک، بانک مرکزی و سایر منابع برای پرداخت یارانه نقدی برداشت می شود و متاسفانه وضعیت اقتصادی کشور و زیرساخت ها با مشکل اساسی روبرو شده که باید هر چه سریعتر این موضوع بر طرف شود ضمن اینکه قانون باید اجرا شود متاسفانه در گذشته قانون اجرا نشده  وتنها تک بعدی به هدفمندی یارانه ها نگاه شده است.

  زمانیان دهکردی با اشاره به اینکه تکلیف دهک هایی که باید حذف شوند تا پایان سال مشخص می شوند، افزود: جمع آوری اطلاعات دقیق توسط دولت صورت می گیرد و پرداخت یارانه نقدی به دهک های پایین جامعه ادامه دارد و اعتبارات دهک های بالای جامعه برای زیر ساخت ها، صنعت، کشاورزی و پروژه های عمرانی هزینه می شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: دولت در این زمینه 4 کارگروه تشکیل داده که جمع آوری اطلاعات  در رابطه با دهک های مختلف جامعه بر عهده دارد و تکلیف این موضوع تا پایان سال مشخص می شود.

  زمانیان دهکردی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه 93 کل کشور گفت: مطلب خیلی مهمی که در بودجه 93 باید لحاظ شود شفافیت بودجه است و بندهای غیر ضروری نیز در این لایحه باید برداشته شود.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه باید به صورت صریح و شفاف در بودجه مشخص شود که دولت در رابطه با پرو‍ژه های عمرانی، جاری و ملی چه برنامه ای دارد، افزود: در مواردی که شفافیت ندارد و بندهایی که در بودجه 92 نیز غیر ضروری بود باید حذف شود و دقیقا روشن شود وضعیت اعتبارات بر چه مبنایی است ضمن اینکه باید به صورت مشخص ذکر شود که درآمدهای دولت از چه منابعی تامین می شود، همچنین در چه مسیرهایی هزینه خواهد شد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10